ІСТОРІЯ

WOODSTOCK UKRAINE – ФЕСТИВАЛЬ ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ

«Woodstock Україна» — український рок-фестиваль, організований благодійним фондом «Серце до серця», один із наймасштабніших музичних фестивалів, символ вільного і мирного співжиття, а також взаємної допомоги величезної кількості людей, перший некомерційний музичний фестиваль України.

У 1995 році для волонтерів польської акції «Великий Оркестр Святкової Допомоги» (фундація «WOSP») було організовано перший польський фестиваль під назвою «Зупинка Woodstock» («Przystanek Woodstock»), назва якого пішла від Woodstock Music and Art Festival — одного з найвідоміших в світі музичних фестивалів, який відбувся в серпні 1969 року і став великим посиланням людства проти війни. «Przystanek Woodstock» є великою подякою волонтерам за їхню працю впродовж року. Щороку у події беруть участь близько 30 музичних гуртів, почесними гостями фестивалю були «Guano Apes», «Papa Roach», «The Prodigy», «The Stranglers», «Korpiklaani», «Clawfinger» та багато інших. Польський «Przystanek Woodstock» відвідує більше 750 000 людей. У 2018 році назва польського фестивалю була змінена на PolandRock.

У 2012 році Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» за підтримки відомого польського діяча Єжи Коніка та українського співака Андрія Кузьменка (Кузьма Скрябін) вирішили перенести традицію Woodstock в Україну з метою віддячити волонтерам за сумлінну співпрацю з фондом та допомогу у зборі коштів на нове медичне обладнання для дітей та дитячих лікарень країни. З цього часу фестиваль мандрує мальовничими куточками України та тепло приймає у свої обійми гостей з усього світу абсолютно безкоштовно, заряджаючи їх миром, коханням та музикою.

1-Й WOODSTOCK UKRAINE 2012

(Аеродром у м. Калинівка, Вінницька область 28 - 30 серпня)

Перший фестиваль мав відбутися у Вінницькій області та зібрати на своїй сцені 36 гуртів з України, Польщі та Європи. Хедлайнерами фестивалю були зазначені гурти Мед Хедс, Kozak System і Скрябін, а Кузьма Скрябін повинен бути ведучим заходу.

У зв’язку зі штормовими попередженнями та погодними умовами – руйнівним вітром, через неможливість поставити одну з найбільших сцен в Україні (36 м в довжину та 16 м в ширину) організатори змушені були призупинити фестиваль. Людей в загальній мірі було вже небагато але ті, що залишились, все ж таки отримали свою порцію адреналіну.

Уночі першого дня Тарута і Свята варта відіграли невеликий концерт у встановленому шалаші. Не дивлячись на погодні умови і обставини подарували масу тепла і позитиву. Після чого, зібравшись біля вогнища, відривались цілу ніч. Частина людей залишилась на 3 дні, щоб все ж таки відфестивалити, що, до речі, вдалося на славу, адже погоду зробили самі фестивальники. Як результат, Woodstock Ukraine перенесли на наступний рік.

2-Й WOODSTOCK UKRAINE 2013

(с. Грибівка, Одеська область 16 - 21 липня)

Другий фестиваль організатори вирішили перенести під Одеське сонце на теплий пляж села Грибівка. Це було справжнє свято музики, дружби та любові. У 2013 році на фестивалі працювало дві сцени.

На малій сцені грали гурти зі всіх куточків України, які відбирались в два етапи: спочатку Інтернет голосуванням, а потім живим виступом у клубі. А також музичні колективи, які неодноразово допомагали в організації щорічної акції ВБФ “Серце до Серця” та є почесними гостями фонду. В кінці кожного музичного дня на малій сцені відбирали один гурт, який мав можливість зіграти на великій сцені разом з відомими музикантами.

Велика сцена складалась з гуртів України, Польщі, Естонії та Білорусі. Відкривав велику сцену гурт з Білорусі PAWA. Хедлайнерами фествалю стали гурти ТНМК, Vандри ТА С.К.А.Й. Після півночі гостей фествалю розважали діджеї з Польщі та України.

На цьогорічному фестивалі гурт Гайдамаки вперше представили свою нову програму разом з відомим польським Dj Cai Caslavinieri.

Захід відвідало близько тисячі людей та на майбутнє було вирішено змінити місце проведення, для більш зручного доїзду гостей та гуртів з-за кордону.

«ТНМК» (Україна)
«PanKe Shava» (Україна)
«Sex Mashine Band» (Польща)
«The ВЙО» (Україна)
«Bahroma» (Україна)
«ДримбаДаДзиґа» (Україна)
«We Are!!» (Україна)
«PAWA» (Білорусь)
«Мандри» (Україна)
«Гайдамаки» (Україна)
«Wild Pig» (Польща)
«TaRuta» (Україна)
«The Velvet Sun» (Україна)
«Metka» (Польща)
«Веремій» (Україна)
«С.К.А.Й.» (Україна)
«Svjata Vatra» (Естонія)
«КораЛЛі» (Україна)
«Гапочка» (Україна)
«Фіолет» (Україна)
«Kalo Chavo» (Сербія)
«SWEETLO» (Україна)

3-Й WOODSTOCK UKRAINE 2014

(Свірзький замок, Львівська область 8 - 12 липня)

У 2014 фестиваль перемістили до вкрай живописного замку Свірж, де він став більш схожим на свого американського “брата” — через війну на Донбасі обрали промовисте гасло “STOP WAR” що означає Зупиніть війну.

Попри події в країні організатори не відмовились від антивоєнного спрямування, а за мету взяли об’єднання молоді навколо культури. Традиційно три дні фестивалю були окутані музикою, а зі сцени лунали теплі та щирі слова підтримки від іноземних виконавців. Фестиваль відвідало близько 8 тисяч людей.

«Neil Taylor» (Великобританія)
«Enclose» (Мексика)
«Death by Chocolate» (Швейцарія)
«Wild Pig» (Польща)
«Black Powder Toys» (Канада)
«Metka» (Польща)
«Modiwo» (Румунія)
«The Stylacja» (Польща)
«KaCeZet & Fundamenty» (Польща)
«ADSU» (Польща)
«Offensywa» (Польща)
«Atmasfera» (Україна)
«Freddy Marx Street» (Україна)
«Farinhate» (Україна)
«Gerold» (Україна)
«Green Silence» (Україна)
«Kompas» (Україна)
«Ot Vinta» (Україна)
«КораЛЛі» (Україна)
«Брат Кіндрат» (Україна)
«Latur» (Україна)
«Малхолланд Драйв» (Україна)
«PanKe Shava» (Україна)
«Washing Tones» (Україна)
«Тінь сонця» (Україна)
«Бандурбенд» (Україна)
«Подорож по вертикалі» (Україна)

4-Й WOODSTOCK UKRAINE 2015

(Свірзький замок, Львівська область 7 - 9 серпня)

Цей Woodstock був присвячений одному з засновників фестивалю, лідеру гурту Скрябін Андрію Кузьменку, який трагічно загинув в автокатастрофі у лютому того ж року. Він три роки поспіль брав активну участь в розвитку Вудстока та його проведенні. Кузьма зробив величезний внесок в фестиваль та у розвиток волонтерства в Україні.

Особливістю цьогорічного фестивалю було те, що він функціонував майже цілодобово. Зранку починала діяти мала сцена, з 16:00 стартувала велика сцена, потім нічна DJ-сцена. В рамках фестивалю також проводили кінопокази, конкурси, велоперегони. Навіть можна було зіграти фестивальне весілля, такий шлюб був чинний лише на період фестивалю, за даними організаторів, цією послугою скористалися більше тридцяти пар. А сам фестиваль відвідало більше 10 тисяч гостей.

«Ot Vinta» (Україна)
«Дай Дорогу» (Білорусь)
«Zmaza» (Польща)
«Farinhate» (Україна)
«Деньги Вперед» (Україна)
«Piano» (Україна)
«Натоліч» (Україна)
«Akute» (Білорусь)
«Raggafaya» (Польща)
«Мері» (Україна)
«Atmasfera» (Україна)
«Безодня» (Україна)
«Anebo» (Україна)
«Женя Скрудж» (Україна)
«SWEETLO» (Україна)
«Pull The Wire» (Польща)
«Bahroma» (Україна)
«Epolets» (Україна)
«5 Vymir» (Україна)
«Леді Арлет» (Україна)
«Indytronics» (Україна)
«Правиця» (Україна)

5-Й WOODSTOCK UKRAINE 2016

(Свірзький замок, Львівська область 28 - 30 липня)

Третій рік поспіль фестиваль відбувся на території Свірзького замку. Це був п`ятий ювілейний Вудсток в Україні. Хедлайнерами того року став гурт «O.Torvald», який вже через рік представив Україну на конкурсі Євробачення. У 2016 перший раз на великій сцені Вудстока залунав гурт Скрябін в оновленому складі з солістом Євгенієм Толочним. Відвідувачів налічувалось вже близько 12 тисяч. Фестиваль всього за декілька років набув великих масштабів і територія замку видалась замалою для такої кількості людей, тому було вирішено шукати нову, більш комфортну локацію.

«O.Torvald» (Україна)
«Clock Machine» (Польща)
«Sinoptik» (Україна)
«ТаРута» (Україна)
«Шана» (Україна)
«еЕ» (Україна)
«Восьмий день» (Україна)
«One Light Inside» (Україна)
«Скрябін» (Україна)
«Дай Дарогу» (Білорусь)
«Фіолет» (Україна)
«Кімната Гретхен» (Україна)
«Arlett» (Україна)
«Indytronics» (Україна)
«Безодня» (Україна)
«Cherry-merry» (Україна)
«Morphine Suffering» (Україна)
«Wild Pig» (Польща)
«Detach» (Україна)
«Bahroma» (Україна)
«The Dues» (Швейцарія)
«Fontaliza» (Україна)
«Pawa» (Білорусь)
«Триставісім» (Україна)

6-Й WOODSTOCK UKRAINE 2017

(Аеродром Цунів, Львівська область 11 - 13 серпня)

“Відстебніть ремені безпеки. Злітаємо!” Саме під таким девізом відбувся черговий Вудсток на Аеродромі Цунів у Львівській обл. Аеродром був розташований просто у центрі фестивалю, тому стоянку різноманітних літальних апаратів було видно з будь-якої точки.

Особливістю цьогорічного фестивалю була можливість усіх бажаючих стрибнути вниз із висоти декілька сотень метрів з парашутом або здійснити політ літаком над територією. Хедлайнерами фестивалю був український гурт Sinoptik та польські – Tabu та Materia. Кількість відвідувачів зросла до рекордних 15 тисяч людей, наповнених миром, коханням та музикою.

«Tabu» (Польща)
«Akute» (Білорусь)
«Фіолет» (Україна)
«Le Basour» (Італія)
«Roll Models» (Україна)
«Патроничі» (Україна)
«Oho!koko» (Польща)
«M’eleron» (Україна)
«Alt.End» (Україна)
«Sinoptik» (Україна)
«Detach» (Білорусь)
«Chorzy» (Польща)
«Pull The Wire» (Польща)
«Кораллі» (Україна)
«Кімната Гретхен» (Україна)
«Kira Mazur» (Україна)
«Secret Forest» (Україна)
«Potth» (Польща)
«Materia» (Польща)
«Epolets» (Україна)
«Fontaliza» (Україна)
«One Light Inside» (Україна)
«Натоліч» (Україна)
«Godbite» (Польща)
«Motanka» (Україна)
«Radioslam» (Польща)
«Mountain Breeze» (Україна)

7-Й WOODSTOCK UKRAINE 2018

(с.Заверешиця, Львівська область 9 - 11 серпня)

Фестиваль-2018 розпочався 9 серпня за 30 км від Львова в с. Заверешиця у Городоцькому районі.
Більше десяти тисяч гостей так відлунав черговий фестиваль любові, музики та миру «Woodstock Ukraine». На трьох сценах малій, великій та нічній запалювали 40 гуртів, серед яких і гості з Німеччини, Польщі, Америки та Білорусі.
Локація фестивалю поблизу аеродрому Цунів, неподалік Городка. Традиційно розклали наметове містечко. Там і жили впродовж трьох днів приїжджі. І навіть охочих вчили готувати їсти.

«Morphine Suffering» (Україна)
• «Exit Empire» (Чехія)
• «FRANCO» (Україна)
• «Me’leron» (Україна)
• «The Nexstone» (Україна)
• «Papyllon» (Словаччина)
• «Іспанія» (Україна)
• «Eta» (Польща)
• «OHO!KOKO» (Польща)
• «Faza Error» (Польща)
• «Onaway» (Україна)
• «Chevy» (Польща)
• «Radioslam» (Польща)
• «Ліловий» (Україна)
• «Atmasfera» (Україна)
• «Beast Riders» (Україна)
• «Chemia» (Польща)
• «Weesp» (Білорусь)
• «HAOS» (Україна)
• «The Edge Of Reason» (Німеччина)
• «Hope» (Польща)
• «Secret Forest» (Україна)
• «Рай Із Твоїх Снів» (Україна)
• «The Sixpounder» (Польща)
• «StereoЛом» (Україна)